Beyaz Isı Yalıtım Levhası

Beyaz Isı Yalıtım Levhası Nedir

Beyaz ısı yalıtım levhası, EPS monomerlerinin buhar ve ısı desteğiyle şişirildikten sonra bloklar haline dönüştürülmesiyle üretilen levhalara beyaz ısı yalıtım levhası denir. Bu levhalar, binanın duvarlarından ve çatısından ısı kaybını veya kazancını azaltmak için inşaatta kullanılan bir yalıtım malzemesi tabakasıdır.

Isı yalıtımı, enerji verimli inşaatın önemli bir bileşenidir. Isı yalıtımı, ısı akışına direnen bir malzemedir. Örneğin, ısı yalıtkanları arasında yün, polistiren ve hatta hava bulunur. Isı yalıtım malzemeleri birçok amaç için kullanılmaktadır.

Günümüz itibariyle uzay araçlarında astronotları aşırı sıcaklıklardan korumak için dahi yeni nesil ısı yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bu kapsamda evlerde iç sıcaklığı rahat tutmak için de beyaz ısı yalıtım levhası tercih edilmektedir.

Ne İşe Yarar?

Beyaz Isı Yalıtım Levhası

Isı yalıtım levhası, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlayan bir yapı malzemesi türüdür. Isı Yalıtım Levhası, yüksek ısı direncine sahip yanıcı olmayan, düşük yoğunluklu, sert lifli bir malzemeden yapılmıştır.

Bir ısı yalıtım levhası çimento veya diğer bağlayıcılarla bağlanmış geri dönüştürülmüş cam elyaflardan yapılır. Mükemmel yalıtım özelliklerine sahiptir. Bu nedenle duvarlardan, zeminlerden ve çatılardan ısı kaybını %80’e kadar azaltır. Beyaz ısı yalıtım levhası; yalıtım gereksinimlerinize bağlı olarak farklı kalınlıklarda ve yoğunluklarda mevcuttur. Dolayısıyla bu tarz yapı malzemeleri talebe uygun bir şekilde tasarlanmaktadır.

Isı yalıtım levhası, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlayan bir yapı malzemesi türüdür. Isı Yalıtım Levhası, yüksek ısı direncine sahip yanıcı olmayan, düşük yoğunluklu, sert lifli bir malzemeden yapılmıştır. Bu tarz ürünler, iç duvarlar ve tavanlar gibi alanlarda alçıpan veya beton gibi geleneksel malzemelerin yerine kullanılabilir. Bu, binaların yapısı boyunca ısı kaybı ve ses iletimi ile ilgili maliyetleri azaltabilir.

Yeni nesil üretim teknolojileriyle üretilen ısı yalıtım levhaları; polistiren ve cam elyaftan yapılmış sert, yanmaz bir ısı yalıtım malzemesidir. Mükemmel yangın direnci, ısı yalıtımı ve ses emme özelliklerine sahiptir. Bu da söz konusu ürünlerin geniş kapsamlı bir şekilde kullanılmasını mümkün kılmaktadır.

Beyaz Isı Yalıtım Levhası Neden Önerilmektedir?

Beyaz ısı yalıtım levhaları, inşaat projelerinde dış cephe kaplama malzemesi veya duvar ve çatılarda yalıtım olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tarz paneller ayrıca tavan ve duvarlarda akustik panel olarak da kullanılmaktadır. Hem yeni inşaat hem de yenileme projeleri için kullanılabilirler.

Isı yalıtım levhaları, ısı yalıtımı gerektiren boşlukların doldurulmasında kullanılan bir yalıtım malzemesi türüdür. Fiberglas, taş yünü, selüloz ve köpük dahil olmak üzere bir dizi farklı malzemeden yapılırlar. Isı yalıtım levhaları, farklı sıcaklıklara sahip iki alan arasında yalıtıma ihtiyaç duyulan inşaat projelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bugün piyasada birçok farklı tipte yalıtım levhası bulunmaktadır. Hepsi aynı amaca hizmet eder, ancak bazıları projenizle neyi başarmak istediğinize bağlı olarak ihtiyaçlarınıza diğerlerinden daha uygun olabilir. Tüm bu bilgiler ışığında beyaz ısı yalıtım levhası gündeme geldiği zaman karşımıza son derece üst düzeyde bir performans ortaya koyan bir yapı malzemesi çıkmaktadır.