Seramik Yapıştırıcı

Seramik Yapıştırıcı Nedir

Seramik yapıştırıcı günümüzde çok fazla tercih edilir. Çimento ya da epoksi esaslı olan çok güçlü yapıştırışlardan meydana gelir. Birçok malzemesinin yapıştırılması için tercih edilir. Özellikle mermer, granit, cam mozaik, cam tuğla, doğal taşlar için uygundur. Genel olarak binaların dış cepheleri için uygundur. Özellikle soğuk hava depoları, çimento kaplamalı yüzeyler, ıslak ve ısıtmalı zeminler için uygundur.

Ülkemizde seramik yapıştırıcılar, TS EN 12004 standartlarına göre sınıflandırılır. C1 sınıfında yer alan ürünler çimento esaslıdır ve standart seramik yapıştırıcı sınıfında yer alır. C1 ürünlerin kullanıldığı alanlar genel olarak, küçük ve orta boy için mekân seramikleridir. Seramik yapıştırıcı kesinlikle doğru bir şekilde uygulanmalıdır.

Uzun Ömürlü

Seramik Yapıştırıcılar

Quadro Flex’in farklı özelliklerdeki seramik yapıştırıcıları arasında projenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Master Flex S 1040

Master Fugasil D 9000

Master Graniflex S 1030

Master Granitec S 1020

Master Plus S 1010

Master S 1000

Seramik Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?

Çimento esaslı olan seramik yapıştırıcılarının uygulamasının her alanı çok önemlidir. Seramik yapıştırıcı kullanımı çok önemlidir. Hazırlık, dökme, karıştırma gibi aşamalarda dikkat edilmesi gerekir. Özellikle toz tanecikleri çevreye ve insan sağlığına zarar verebilir. Çoğu kişi de alerjik durumlara sebep olabilir. Özellikle uygulayan kişi, bu konuda çok dikkatli olmalıdır. Tadilat yapılan iç mekânlar için uygulandığı zaman, ortamda ciddi oranda toz birikintisi olabilir. Özellikle ev de yapıldığı zaman, ev halkı için sıkıntı yaratabilir. Bazen günlük hayatı da olumsuz etkiler. Ayrıca çok fazla toz, tadilat sonrası, ciddi bir temizliğe sebep olabilir.

Uygulama yapılmadan önce mutlaka alanın kirli olmaması gerekir. Yağ, toz ve kirden arınmış olmalıdır. Tutunmayı sağlayan maddeler, mutlaka arındırılmalıdır. Eğer uygulanacak alan da çatlak ya da delik varsa, tamir harcı kullanılarak kapatılabilir. Kabarmış sıva varsa mutlaka temizlenmelidir. Yüzeye uygulama öncesi, mutlaka nemlendirme işlem ml işlemi yapılmalıdır. Harç hazırlandıktan sonra, 2 saat içinde kullanılması gerekir. Lastik tokmak ya da taraklama işlemi yapılarak, seramikle yüzeylere yapıştırılır.

En İyi Seramik Yapıştırıcı Nasıl Seçilir?

Seramik yapıştırıcı özelikleri oldukça fazladır. Çok güçlü bir yapıştırıcı olduğu için, birçok alanda ihtiyaç duyulur. Güçlü ve etkin bir yapıya sahiptir. Seramik yapıştırıcı kullanarak, cam, tuğla, seramik, granit, mermer ve doğal taşları çok kolay bir şekilde yapıştırmak mümkündür.

Bu ürünlerin oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Sıva, seramik yüzey, işi yalıtım levhası, ahşap, alçı, ıslak zemin, yalıtımlı zemin, soğuk hava deposu ve daha birçok alanda güvenle kullanılır. Özellikle dış cephe için kullanılan ürünler, çok etkili ve güçlü bir yapıştırma özelliğine sahiptir.

Seramik yapıştırıcı fiyatları  merak edilir. Fiyatlar değişir. Ürünün gramajı, markası ve kalitesi gibi detaylar önemlidir. Ayrıca hangi alan için kullanılacaksa, ona göre seçim yapılması gerekir. Genel de uygun fiyatlı ürünlerdir. Piyasa da her markayı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Etkili ve güçlü bir yapıştırma için, kaliteden ödün verilmemesi gerekir. Satın almadan önce bu konuda araştırma yapıp, karar verebilirsiniz.