Strafor Balık Kutusu

Balık Kasası

Strafor balık kutusu ürünleri, ekstrüde polistirenden yapılmaktadır. Özellikle donmuş deniz ürünlerinin taşınmasında kullanılır. Termostabilizasyon işlemi, çok dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün olarak bu malzemenin karşımıza çıkmasını mümkün kılar. Ayrıca strafor balık kutuları mükemmel mekanik özelliklere, iyi ısı yalıtımına sahiptirler. Tam -200°C’ye kadar olan sıcaklıklarda kullanılabilirler.

Strafor balık kutuları, taşınan ürünün türüne bağlı olarak farklı boyut ve şekillerde mevcuttur. Günümüz itibariyle üretim teknolojilerine bağlı olarak strafor balık kutularının da çok daha kaliteli bir şekilde üretilmeye başlandığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu sayede strafor balık kutularının üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetleri de artış göstermektedir.

Strafor Balık Kutusu Kullanım Alanları

Bilindiği üzere strafor petrolden yapılmaktadır. Bardak, tabak, soğutucu ve daha pek çok üründe kullanılmaktadır. Strafor ayrıca stiren köpük, stiren blok kopolimer ve stiren-etilen-bütadien (SEB) blok kopolimer olarak da bilinmektedir. Strafor balık kutusu da genişletilmiş polistiren yapılmış bir kaptır. Bu kaplar, canlı balıkları veya diğer suda yaşayan hayvanları taşımak için kullanılır. Ne için ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak farklı boyutlarda üretilmektedir.

Strafor balık kutuları hafiftirler ve kullanımı kolaydır. Bu kutular aynı zamanda akliye için mükemmeldir! Strafor balık kutuları sadece balık taşımak için harika değil, aynı zamanda temizlerken veya yeniden düzenlerken ev akvaryumunuzun içinde dolaşmak için de kullanışlıdır. Bu özelliğinden kaynaklı olarak strafor balık kutularının günümüz koşullarında geniş kapsamlı bir kullanım alanına sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Polistiren olarak da adlandırılan strafor balık kutusu, farklı şekillerde kolayca kalıplanabilen bir plastik türüdür. İnşaat, elektrik ve elektronik gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Bu plastik ayrıca gıda, elektronik, oyuncak ve diğerleri gibi kırılgan öğeleri korumak için ambalaj malzemesi olarak kullanılır.

Strafor Balık Kutusunun Özellikleri

Strafor balık kutusunun ana maddesi, ham petrolden elde edilen petrol bazlı bir malzeme olan polistirendir. Üretim süreci, ham petrolden organik maddenin çıkarılmasını içerir ve daha sonra polistirene işlenir. Strafor balık kutuları, olta takımlarınızı saklamanın harika bir yoludur. Bulması kolay ve ucuzdurlar, ayrıca dayanıklıdırlar ve tekrar tekrar kullanılabilirler.

Strafor balık kutuları, EPS veya strafor olarak da bilinen genişletilmiş polistiren köpükten yapılmıştır. Bu malzeme hafif, ucuz ve çok dayanıklıdır. O kadar dayanıklıdır ki, ambalaj malzemesi, yalıtım ve daha pek çok şey için kullanılmaktadır. Bu da son zamanlarda bu tarz ürünlerin sıklıkla karşımıza çıkıyor olmasını mümkün kılar.