Tamir Art Tamir Harcı

Tamir Art Tamir Harcı

Etkili bir yüzey tamir malzemesi olarak karşımıza çıkan tamir art tamir harcı, yapı sektörünün temel yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Çimento esaslı olan bu ürün, polimer takviyeli olarak da üretilmektedir. Böylece tam anlamıyla beklediğiniz etkiyi alabileceğiniz bu ürünün aynı zamanda pratik bir şekilde uygulandığı da biliniyor. Geniş kapsamlı bir uygulama alanına sahip tamir art, aynı zamanda yapı sektöründe yoğun olarak talep görmektedir.

Prefabrik beton ve brüt beton uygulamalarında sıklıkla karşımıza çıkan tamir art aynı zamanda gaz beton uygulamalarında da başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Tamir işlemlerinin üst düzeyde kalitede hayata geçirilmesini mümkün kılan bu ürün, geniş kapsamlı bir alanda tercih edilmektedir. Briket başta olmak üzere tuğla gibi ana yapı malzemelerinde de tercih edilen bu ürünün kalın çatlakların tamir edilmesine de olumlu katkı sunduğu biliniyor.

Pratik bir şekilde uygulanabilen tamir art, dökülmüş ve oyulmuş yüzeylerin tamirinde başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Kırılmış ve kopmuş yüzeylerin tamir edilmesi konusunda profesyonel çözümler otaya koyan bu ürünün aynı zamanda sıva tamiratında da başarılı sonuçları ortaya koyduğu biliniyor.

İnce ve Kalın Uygulanabilen

Yapısal Tamir Harcı

Bütün bu bilgiler ışığında tamir art yapı malzemesinin son zamanlarda yoğun bir düzeyde talep gördüğünü ve etkili bir seviyede tercih edildiğini ifade edebiliriz.

DR GROUT ART 4010

DR BLOCK 4000

Tamir Harcı Nedir?

Hasar görmüş yüzeylerin ve orijinal profillerin tamir edilmesi için oluşturulan harçlara tamir harcı denir. Tamir harcı temelde hasar görmüş betonun yeniden işlevinin kazandırılmasına yönelik olarak hazırlanan harç olduğunu da ifade etmek mümkündür. Özel olara oluşturulan tamir harcı, pratik bir şekilde uygulanmakla birlikte etkili sonuçlar ortaya koymak durumundadır. Bu harçların içeriğinin zenginleşmesi sayesinde çok daha etkili bir düzeyde uygulandıklarını iade edebiliriz.

Beton kusurlarının onarılmasına yönelik oluşturulan tamir harcının içeriği bu tür işlemlerin başarısını doğrudan etkiler. Bu kapsamda tamir harcının hem tamir işleminin kalıcı olmasına hem de estetik görünmesine yönelik olarak kaliteli bir harç olması gerekmektedir. Burada yapının temel bütünlüğüyle uyumlu bir harcın oluşturulması da şarttır. Ancak bu sayede hem uzun ömürlü hem de estetik görselliğe sahip olan ürünlerin tercih edilmesi mümkün olmaktadır.

Tamir Harcı Nerelerde Kullanılır?

Geniş kapsamlı bir şekilde kullanım özelliğine sahip olan tamir harcı, gaz beton başta olmak üzere, prefabrik betonlarda, brüt betonlarda ve tuğlayla briket uygulamalarında kullanılmaktadır. Dökülmüş sıvaların onarılmasını mümkün kılan tamir harcının aynı zamanda ince çatlakların giderilmesinde de başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Özellikle onarım çalışmalarının vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkan tamir harcı aynı zamanda pratik bir uygulama özelliğine de sahiptir. Bu durum bu yap uygulamasının son zamanlarda sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

Sıva onarım çalışmalarının yanı sıra çatlak tamirlerinde de üst düzeyde bir performans ortaya koyan tamir harcı, eski yapılan tamir edilmesinde de tercih edilmektedir. Dolayısıyla restorasyon çalışmaları gündeme geldiği zaman tamir harcının akla ilk gelen uygulamalar arasında yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada restorasyon çalışmasının başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi için mutlaka içeriği zenginleşen tamir harçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Böylece tam da beklentileri karşılayan bir onarım işleminin hayata geçirilmesi mümkün olmaktadır.

Günümüz koşullarında yapı malzemelerinin çok daha kaliteli bir şekilde üretiliyor olması, çok daha etkili bir düzeyde tamir işlemlerinin yapılmasını mümkün kılar. Burada tamir harcı tercihlerini isabetli bir şekilde yapmak gerekmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında günümüz itibariyle tamir harcının son derece başarılı bir onarım faaliyetini ortaya koymak noktasında üst düzeyde bir performansı ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Elbette ki bu durumun oluşmasında tamir harcının özelliklerinin ne olduğu konusu karşımıza çıkmaktadır.

Tamir Harcı Özellikleri

Tamir harcı yeni nesil malzemelerle desteklenen ve başarılı sonuçlar ortaya koyan en temel yapı malzemeleri arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu tarz uygulamaların son zamanlarda sıklık karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada tamir harcının kullanım özelliklerinin nasıl olduğu konusundan söz etmek gerekmektedir. Ancak bu sayede tamir harcının kullanım özelliklerine uygun bir şekilde uygulanması mümkün olmaktadır. Günümüz itibariyle tamir harcı özelliklerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Pratik bir şekilde uygulanabilir
  • Yapışma gücü konusunda üst düzeyde bir performans ortaya koyar
  • Hem donma hem de çözünme sürecine karşı dayanıklı bir uygulamadır
  • Sağlam ve pürüzsüz bir yüzeyin oluşması konusunda etkili çözümler sunar
  • Ortalama olarak 5 – 30 mm kalınlığına kadar uygulanabilen başarılı bir uygulamadır

Görüldüğü üzere tamir harcı gündeme geldiği zaman karşımıza son derece kapsamlı ve kullanım özelliği geliştirilmiş olan yeni nesil bir yapı uygulaması çıkmaktadır.